İpragaz İle Tasarruf Evinize Geldi Kampanyası


İpragaz Tasarruf Evinize Geldi Kampanyası ile 1.000.000 Adet Philips Tasarruf Ampülü Hediye Ediyor...

İpragaz ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından başlatılan proje ile 1.000.000 Adet Philips marka tasarruf ampülü evlere geliyor.

İpragaz'ın Açıklaması:
İPRAGAZ İLE TASARRUF EVİNİZE GELDİ

LPG sektörünün öncü kuruluşu İpragaz A.Ş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca başlatılan Enerji Verimliliği Kampanyası’na katkı amacıyla, enerji verimliliği konusunda uzun yıllardır çalışan aydınlatma sektörü lideri Türk Philips Tic. A.Ş ile yeni bir projeyi hayata geçirdi. “İpragaz ile tasarruf evinize geldi “başlığı altındaki proje, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler’in de katıldığı protokol imza töreni ile start aldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, yaptığı konuşmada, 100 vatlık bir lambanın 20 vatlık verimli lambayla değiştirilmesi durumunda sadece 80 vatlık kar olmadığını, her lamba değişimiyle bir ağaç, 1 milyon lamba değişikliğiyle de 1 milyon ağaç dikilmiş olduğunu söyledi. Türkiye'de bu yapılarak başarıya ulaşılırsa, içi su dolmuş 2 Keban Barajı kar edileceğini belirten Güler, çevre dostu yatırımların, ekonomi ve enerji arz güvenliği bakımından çok önemli olduğunu ifade etti.

Projenin "fikir babası"nın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler olduğunu belirterek konuşmasına başlayan İpragaz CEO’su Selim Şiper "İpragaz ile Tasarruf Evinize Geldi" projesinin, pek çok alanda devam edecekleri belirterek, “proje kapsamında 1 milyon tasarruflu ampul tüplerimizle birlikte evlere götürülecek. Böylece müşterilerimiz hem enerji tasarrufu yapacak hem de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın enerji verimliliği kampanyasına katkı sağlamış olacak “ dedi.
Philips Türkiye ve Kafkaslar CEO’su Anton Booij ise, enerji tasarruflu aydınlatma sistemlerinin, küresel ısınmanın etkilerini azaltma konusundaki önemli adımlardan biri olduğunu dile getirerek, enerji tasarruflu aydınlatma sistemlerinin, tüketici, ülke ekonomisi ve çevre açısından önem taşıdığını vurguladı.

Dünyadaki tüm aydınlatma sistemlerinin enerji tasarruflu aydınlatmayla değiştirilmesi halinde 106 milyar avroluk yıllık enerji tasarrufu sağlanabileceğine işaret eden Booij, Philips'in satışlarının büyük bir çoğunluğunun "yeşil" ürünlerden oluştuğunu söyledi.

Konuşmaların ardından İpragaz CEO’su Selim Şiper ile Philips Türkiye ve Kafkaslar CEO’su Anton Booij bir yıl sürecek projenin protokolünü imzaladı.
Özellikle çocuklar ve aileleri üzerinde etki uyandırmak, farkındalık oluşturmak ve toplumu enerji verimliliği konusunda bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirilecek proje kapsamında evlerine İpragaz tüp alan tüketicilere enerji tasarruflu Philips ampul hediye edilecek. Proje sonunda toplam bir milyon ampulün Türkiye’nin dört bir yanında evlere girmesi planlanıyor. Proje dahilinde evlerinde sadece bir tane aydınlatma noktasındaki klasik şeffaf ampulü enerji tasarruflu ampul ile değiştiren tüketiciler ampullerin kullanım süreçleri boyunca elektrik faturalarından 123 TL tasarruf ederken projeye katılan bir milyon tüketici ülkemiz ekonomisine enerji maliyetlerinde toplamda 123.000.000 TL tasarruf sağlayarak katkıda bulunacaktır.

Aynı zamanda bir milyon ampulün sadece 1 yıl kullanımı sonunda bile 2.000.000 ağacın bir senede temizleyeceği miktarda CO2 salınımından tasarruf elde edilecektir. Bu sayede ülkemiz ekonomisine ve tüm dünyada ortak bir sorun olarak kabul edilen küresel ısınma tehdidiyle mücadeleye katkıda bulunulacaktır.

Enerji Verimliliği Kampanyası Hakkında:
Enerji Verimliliği Kampanyası; kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ile, toplumun tüm kesimlerinde enerjiyi verimli kullanma bilincini uyandırmak ve çeşitli faaliyetlerle ülke genelinde enerji verimliliği konusunu gündemde tutmak amacıyla başlatılmış bir projedir. Enerji Verimliliği, artan enerji ihtiyacı ve azalan enerji kaynakları düşünüldüğünde, dünyada olduğu kadar ülkemizde de üzerinde önemle durulması gereken toplumsal konuların başında gelmektedir.

Kampanya ve Proje Bilgileri İpragaz internet sitesinden alınmıştır. Detaylı Bilgi www.ipragaz.com.tr/ adresinde.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen Yorumlarınızda Hakaret, Küfür vb. içeren kelimeler kullanmayınız. Türkçe 'yi doğru kullanmaya özen gösteriniz.